Gruczoły dokrewne i ich hormony

5  1    7 speciālā zīme    kajka2
lejupielādēt mp3 Drukāt spēlēt pārbaudiet sevi
 
jautājums język polski atbilde język polski
Jakie hormony są produkowane w przysadce?
sākt mācīties
hormon wzrostu i tropowe
Jakie hormony są produkowane w tarczycy?
sākt mācīties
tyroksyna
Jakie hormony są produkowane w przytarczycy?
sākt mācīties
parathormon
Jakie hormony są produkowane w nadnerczach?
sākt mācīties
kortyzol i adrenalina
Jakie hormony są produkowane w trzustce?
sākt mācīties
insulina i glukagon
Jakie hormony są produkowane w jajnikach?
sākt mācīties
estrogeny
Jakie hormony są produkowane w jądrach?
sākt mācīties
testosteron

Gruczoły dokrewne i hormony

Rolą hormonów jest regulacja procesów zachodzących w organizmie. Zmieniają one aktywność enzymów i koordynują pracę narządów. Hormony wpływają na konkretne komórki docelowe i działają na ich receptor. Gruczoły zaś odpowiadają za wydzielanie substancji niezbędnych do funkcjonowania organizmu. Mogą stanowić pojedyncze komórki lub całe narządy. Gruczoły dokrewne produkują hormony i kontrolują ich wydzielanie do organizmu. Hormony oraz gruczoły tworzą razem układ hormonalny, czyli endokrynny.

Biologia z fiszkami!

Opanowanie zagadnień z zakresu biologii i funkcjonowania ludzkiego organizmu to zadanie wymagające odpowiedniego sposobu nauki. Metoda opracowana przez specjalistów z Fiszkoteki pozwala na szybką i dającą satysfakcję naukę nawet tak złożonych pojęć, jak grasica, czy przysadka. Nasz system opiera się na tradycyjnych fiszkach przygotowanych w nowoczesnej, interaktywnej formie. Naukę urozmaicają dodatkowo kolorowe obrazki, nagrania mp3 oraz różnorodne tryby nauki. Dodatkowo dzięki Inteligentnemu Systemowi Powtórek masz możliwość powracania do przerobionego materiału i intuicyjnego powtarzania wiedzy. Gdybyś więc zapomniał, co to są nadnercza czy tarczyca nie grozi Ci przysłowiowa pustka w głowie.

Zapraszamy do Fiszkoteki!

Fiszkoteka to ogromna baza kursów i lekcji ze wszystkich dziedzin wiedzy. Na naszej platformie możesz nie tylko uczyć się języków, powtarzać wzory matematyczne, czy uczyć się biologii, ale także masz możliwość tworzenia swoich własnych fiszek. Wybierz temat, zgromadź materiały i stwórz swoją własną lekcję. Zapraszamy także do innych naszych zestawów: układ hormonalny, biologia - DNA. Maturzystom szczególnie polecamy: biologia do matury - ekologia i ochrona środowiska.

Lai ievietotu komentāru, jums jāpiesakās.