Państwa Ameryki Południowej

3.7  3    12 speciālā zīme    lenka1
lejupielādēt mp3 Drukāt spēlēt pārbaudiet sevi
 
jautājums język polski atbilde język polski
Argentyna
sākt mācīties
Buenos Aires
Boliwia
sākt mācīties
Sucre (siedzibą rządu jest La Paz)
Brazylia
sākt mācīties
Brasília
Chile
sākt mācīties
Santiago de Chile
Ekwador
sākt mācīties
Quito
Gujana
sākt mācīties
Georgetown
Kolumbia
sākt mācīties
Bogotá
Paragwaj
sākt mācīties
Asunción
Peru
sākt mācīties
Lima
Surinam
sākt mācīties
Paramaribo
Urugwaj
sākt mācīties
Montevideo
Wenezuela
sākt mācīties
Caracas
Znajomość stolic różnych państw to rzecz niezbędna u wykształconego człowieka. Warto je znać nie tylko dlatego, że wymagane jest to w szkole. Warto je znać przede wszystkimdla siebie, by mieć lepszą wiedzę o świecie. Państwa ameryki południowej znajdują się daleko. Z reguły się ich nie zna, a tym bardziej ich stolic. Jeśli tak jest, to najwyższa pora to zmienić.

Państwa ameryki południowej oraz ich stolice

Dzięki fiszkom łatwo można przyswoić sobie, jakie państwo ma jaką stolicę. Warto to wiedzieć, by kiedy usłyszy się nazwę jednej z tych stolic, wiedzieć, gdzie się ona znajduje. Kiedy natomiast usłyszy się nazwę państwa ameryki południowej, od razu przypomni nam się, że to właśnie ten kontynent. Taką wiedzę zapamiętuje się trwale. Trzeba tylko dobrze się tego nauczyć.

Jak fiszki pomogą w nauce?

Każda fiszka to nazwa państwa oraz jego stolicy. Patrząc na fiszki, łatwo jest skojarzyć państwo ze stolicą. Można także posłuchać, jak wymawia się ich nazwy. Poznawszy już państwa ameryki południowej i odpowiadające im stolice, warto sprawdzić swoją wiedzę. Być może okaże się, że jest świetna albo że jeszcze trochę warto się poduczyć. W tym pierwszym przypadku trzeba za jakiś czas wrócić do fiszek i znów się sprawdzić. Zdobytą wiedzę należy utrwalić, a temu służą powtórki. Jeśli jeszcze nie wszystko się pamięta, to nie ma co się zrażać. Zestawy fiszek do nauki stolic państw ameryki południowej ułatwiają ich zapamiętanie. Korzystanie z nich plus chęć nauki plus własne zaangażowanie równa się dobre opanowanie tego zagadnienia.

Komentāri:

adi5983 viņš rakstīja: 2013-09-30 19:28:37
Lubię to!

klaudialukaszewska0 viņš rakstīja: 2023-03-16 20:11:12
nauczyłam się w 10 minut!

Lai ievietotu komentāru, jums jāpiesakās.