Znaki zodiaku - daty

5  1    12 speciālā zīme    allymcbeal
Drukāt spēlēt pārbaudiet sevi
 
jautājums atbilde
Baran
sākt mācīties
21. III - 19. IV
Byk
sākt mācīties
20. IV - 20.V
Bliźnięta
sākt mācīties
21. V - 20. VI
Rak
sākt mācīties
21. VI - 22. VII
Lew
sākt mācīties
23. VII - 22. VIII
Panna
sākt mācīties
23. VIII - 22. IX
Waga
sākt mācīties
23. IX - 22.X
Skorpion
sākt mācīties
23. X - 21. XI
Strzelec
sākt mācīties
22. XI - 21. XII
Koziorożec
sākt mācīties
22. XII - 19.I
Wodnik
sākt mācīties
20. I - 18. II
Ryby
sākt mācīties
19. II - 20. III

Znaki zodiaku

Daty znaków zodiaku (na podstawie daty naszych urodzin) są nam w stanie pokazać, do którego ze znaków zodiaku należymy. W astrologii każdy znak zodiaku ma przypisane konkretne znaczenie i charakterystykę, które są później wykorzystywane podczas tworzenia horoskopu. Horoskop jest więc przepowiednią lub charakterystyką osoby, sporządzoną na podstawie układu ciał niebieskich i dopasowaną poprzez przynależność do danego znaku. Zatem jeśli chcesz nauczyć się ich na pamięć i wiedzieć, że lipiec – znak zodiaku Rak/Lew, a maj – znak zodiaku Byk/Bliźnięta, to koniecznie skorzystaj z naszego zestawu! Warto również sprawdzić symbol swojego, czy innych znaków zodiaku – są one bardzo charakterystyczne i z pewnością warto wiedzieć, co oznaczają.

Znaki zodiaku – daty, historia, ciekawostki

Skąd wziął się podział na akurat 12 znaków zodiaku, oraz czemu przypisujemy im akurat te konkretne daty? Może najpierw wyjaśnimy czym jest Zodiak: zodiak jest to pas na sferze niebieskiej, w którego obszarze znajduje się widoczne z Ziemi Słońce zataczające w ciągu roku pełen obieg. Kąt pełny (360°) podzielony został na 12 równych części, stąd w astronomii wyróżnia się 12 znaków zodiaku (w przeciwieństwie do gwiazdozbiorów przecinających ekliptykę, których jest 13 i mają one różne rozmiary). Zatem znaki zodiaku są związane z drogą, którą Słońce pozornie przemierza na tle gwiazd. Podzielona jest ona na dwanaście sektorów – czas, w którym Słońce znajduje się w danym sektorze, to właśnie zakres dat dla znaku zodiaku. Kilka lat temu duże kontrowersje wywołał nowy podział, w którym zaproponowano podział na 13 sektorów, a co za tym idzie 13 znak zodiaku – wężownik. Jest to związane ze zmieniającym się ruchem Ziemi. Jednak większość astrologów wciąż uznaje stare daty znaków zodiaku. Należy jednak dodać, że Gwiazdozbiór Wężownika jest realną i bardzo wyraźną konstelacją gwiazd.

Jeszcze więcej informacji

Jeżeli szczerze interesuje Cię ten temat, to może będziesz mieć ochotę na zgłębienie go w innym języku? Na początek oferujemy Znaki zodiaku po angielsku i Znaki zodiaku po niemiecku. Natomiast samych znaków zodiaku nie można poznawać w nieskończoności, zatem może czas uprzyjemni Ci nauka innych elementów astronomii wraz z zestawem Astronomia – podstawowe wiadomości. Nie czekaj! Mamy ogromny wybór tematów, które serdecznie polecamy.

Komentāri:

nie ważne viņš rakstīja: 2011-03-03 19:09:10
nie ma takiego znaku wężowiec*(((

ŻAL viņš rakstīja: 2011-04-11 23:00:09
NIE MA TAKIEGO ZNAKU ZODIAKU -WĘŻOWNIK !!!!!!!!!

Lai ievietotu komentāru, jums jāpiesakās.