epoki historyczne, źródła historyczne

5  1    8 speciālā zīme    olasek3103
lejupielādēt mp3 Drukāt spēlēt pārbaudiet sevi
 
jautājums język polski atbilde język polski
prehistoria
sākt mācīties
do 3500 r.p.n.e.
starożytność
sākt mācīties
do 476r.
średniowiecze
sākt mācīties
do 1453r.
nowożytność
sākt mācīties
do 1918
czasy współczesne
sākt mācīties
do...
źródła historyczne
sākt mācīties
pisane niepisane
pisane
sākt mācīties
aktowe (dokumenty) opisowe
niepisane
sākt mācīties
budowle fotografie meble narzędzia monety nagrania dźwięków i obrazów oręż obrazy ubrania przekaz ustny pojazdy

Epoki historyczne – chronologia

Od prehistorii aż po dziś dzień. W zestawie zostały podane epoki po kolei oraz ramy czasowe epok, czyli przekrój czasowy trwania każdej z nich. Ale co to jest epoka? Stosunkowo niedawno nastąpiła periodyzacja, czyli umowny podział continuum czasowego, m.in. na epoki. Obecny podział na epoki historyczne wyróżnia pięć podstawowych ram czasowych, są to: prehistoria, starożytność, średniowiecze, nowożytność i trwające do dziś czasy współczesne.

Źródła historyczne i ich podział

W historii niezwykle istotne są źródła informacji, które dostarczają nam potrzebnej wiedzy o przeszłości. Dzielimy je na źródła historyczne pisane i niepisane, czego dowiecie się z tej lekcji. Zdecydowanie polecamy pogłębianie wiedzy z tych kręgów tematycznych, warto bowiem wiedzieć, kiedy nastąpiło wynalezienie pisma czy znać Daty panowania królów Polski. Jest to również idealna powtórka przed ważnym egzaminem i gwarantujemy, że nie zajmie ona dużo czasu.

Nie tylko epoki historyczne

Na naszej platformie posiadamy wiele ciekawych lekcji, do których możesz zajrzeć. Jeśli pozostaniemy przy historii, to szczególnie polecamy: daty historyczne z czasów II WŚ, ponieważ jest to wiedza podstawowa, którą każdy powinien znać. A może bardziej interesuje Cię geografia? Opracowaliśmy lekcję o nazwie odkrywcy geograficzni, w której zawarte zostały ciekawe informacje o najbardziej znanych geograficznych odkrywcach. Jeśli to Ci nie wystarcza, eksploruj samodzielnie! Zachęcamy także do tworzenia własnych lekcji i tym samym dzielenia się wiedzą z innymi użytkownikami. Zapraszamy!

Lai ievietotu komentāru, jums jāpiesakās.